Autobaza Opinie 2024

Adam Wójcik: 26 czerwca 2022 o 15:01
104.30 zł
cena za raport

Sprawdź Ocenę (34)

30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
Korzyści:
Niedogodności:
  • Droższy od konkurencji
  • Design raportu wygląda przestarzale w porównaniu do innych

Czym jest Autobaza?

Autobaza stara się zwrócić Twoją uwagę na globalny problem kradzieży samochodów. Jeśli uwierzyć statystykom głoszącym, iż na przestrzeni lat liczba kradzionych samochodów na świecie osiąga około 3 miliony i porównać tą wartość z łączną produkcją samochodów na świecie, okazuje się iż liczba kradzionych samochodów jest mniej więcej równa 10% wartości globalnej produkcji samochodów na świecie.

Drugim istotnym problemem są nieuczciwi dilerzy samochodów sprzedający samochody zagrażające Twemu bezpieczeństwu – po poważnych wypadkach drogowych i innych wydarzeniach takich, jak pożar lub powódź.

Działalność Autobaza jest jawnie przeciwko tego typu praktykom. Pragną oni dokonać jasnego wkładu do poprawy jakości pojazdów oferowanych na sprzedaż na rynku wtórnym.

Dlaczego warto wybrać Autobaza?

Są oni przekonani, iż raporty historii naszego pojazdu pozwolą Ci zakupić bezpieczny i sprawdzony pojazd. Są również przekonani, iż raporty historii naszego numeru VIN poprawią jakość pojazdów oferowanych na rynku amerykańskim.
Ty również możesz mieć swój wkład w ten proces. Wystarczy, że wykupisz raport historii pojazdu.

Informacje o pozycji: obejmuje pozycje powypadkowe lub złomowane
Historia przypadków zalania: obejmuje pozycje powypadkowe lub złomowaneHistoria przekroczeń wartości ubezpieczenia: obejmuje pozycje powypadkowe lub złomowaneOdczyty obrotomierza: obejmuje pozycje powypadkowe lub złomowane
Historia defektów: obejmuje pozycje powypadkowe lub złomowane
Liczba właścicieli: obejmuje pozycje powypadkowe lub złomowane
Oznaki wypadków, jak otwarcie poduszek powietrznych: obejmuje pozycje powypadkowe lub złomowane
Wyniki państwowej kontroli spalin: obejmuje pozycje powypadkowe lub złomowane
Serwisowania: obejmuje pozycje powypadkowe lub złomowane
Przeznaczenie pojazdu (taksówka, wynajem, leasing itp.): obejmuje pozycje powypadkowe lub złomowane

Podsumowanie raportu:

Raport Historii Pojazdu Autobaza to najbardziej złożone i kompleksowe źródło informacji na temat pojazdu.

Szczegóły techniczne: w tym rok produkcji, typ paliwa, silnik
Historia przebiegu: zbiór znanych przebiegów pojazdu
Historia wypadków: zbiór znanych uszkodzeń pojazdu
Historia kontroli: geolokalizacja kontroli w naszej usłudze
Bazy danych kradzionych pojazdów: ostrzeżenia na temat pojazdów poszukiwanych przez policję w Niemczech, Włoszech, Słowenii, Litwie, Czechach, Holandii, Rumunii, Słowacji, Kanadzie, Norwegii, Szwecji oraz IAATI / Autobaza, CrimiMail, Kaynine
Defekty produkcyjne: ostrzeżenie na temat defektów produkcyjnych
Producent pojazdu: informacje na temat producenta samochodu
Zdjęcia pojazdu: galeria zdjęć sprawdzanego pojazdu

Autobaza cena:

  • Autobaza cena oferuje kilka okazji na rok, aby sprawdzić czy któraś z tych okazji nie jest akurat dostępna, kliknij ten link

    Cena regularna: 20,65 € za 1 raport

    + 7 € raport historii pojazdu dla pojazdów z Belgii
    + 1 € ocena wartości rynkowej pojazdu

Recenzja Autobaza:

Raport zawiera chronologicznie uporządkowaną listę odczytów przebiegu pojazdu. Odczyty te zawierać mogą dane o przeglądach, rejestracjach, danych ubezpieczyciela, aukcjach internetowych, usługach licencjonowanych, innych instytucjach z którymi współpracujemy. Jako, że nie możemy mieć absolutnej pewności co do wiarygodności odczytów, każde odchylenie w chronologicznym wzroście wartości przebiegu powinno budzić wątpliwości użytkownika.

Często Zadawane Pytania

Co to jest VIN?

VIN (Vehicle Identification Number, ang. Numer Identyfikacji Pojazdu) jest to numer przydzielony przez producenta jako unikatowy identyfikator samochodu/modelu. Numery przypisywane są w oparciu o normę ISO 3779 – 1983, co pozwala na uniwersalną identyfikację na całym świecie.
Numer składa się z 3 części:

WMI – międzynarodowy identyfikator producenta – Opiera się na 3 cyfrach/literach.

VDS – opis modelu – Opiera się na 6 znakach i dostarcza opis modelu w sekwencji wybranej przez producenta.

VIS – unikatowy identyfikator samochodu – Jest to ostatnie 8 znaków (ostatnie 4 to zwykle cyfry) i niemal zawsze zawierają one rok produkcji i oznaczenie fabryki.

VIN składa się ze znaków alfanumerycznych, z których ostatnie cztery to zawsze cyfry. Mogą one tworzyć dowolną kombinację składającą się z następujących dużych liter i cyfr: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 A B C D E F G H J K L M N P R S T U V W X Y Z.

Producenci pojazdów często oddzielają znaczniki VIN, WIM i VIS pustymi spacjami lub innymi znakami interpunkcyjnymi, lecz w dokumentacji pojazdu numer VIN musi figurować jako jeden ciąg bez żadnych spacji bądź przerwań, tak samo w przypadku numerów VIN widocznych na/w samochodzie.

Gdzie mogę znaleźć numer VIN?

W większości samochodów pasażerskich możesz znaleźć numer VIN na przedzie deski rozdzielczej po stronie kierowcy. Najlepszy sposób na sprawdzenie to zajrzeć przez przednią szybę z zewnątrz. Numer VIN możesz też znaleźć na słupku drzwi po stronie kierowcy.

Jeśli nie wiesz, gdzie znaleźć numer VIN, przeczytaj niniejsze wskazówki, a nie będziesz miał problemu ze znalezieniem tego unikatowego numeru identyfikacyjnego pojazdu.

Istnieje wiele rożnych miejsc, w których ten unikatowy kod może się znajdować w Twoim pojeździe. Zależy to od marki Twojego samochodu, ale poniżej wymieniamy najpopularniejsze miejsca, w których możesz zlokalizować numer:

deska rozdzielcza po stronie kierowcy – widać przez przednią szybę
framuga drzwi po stronie kierowcy – wygląda jak naklejka
drzwi po stronie kierowcy
na komorze silnika – szukaj płytki z numerem VIN
w bagażniku – szukaj płytki z numerem VIN
W razie problemów z odnalezieniem numeru VIN, zalecamy skontaktować się z salonem lub producentem celem pomocy w ustaleniu dokładnej lokalizacji dla konkretnej marki i modelu Twojego pojazdu.

Numer VIN znajdziesz również na karcie ubezpieczenia pojazdu oraz dowodzie rejestracyjnym, a także w spisie pojazdów (przykładowo w USA).

Numer VIN jest to bardzo ważny unikatowy numer identyfikacyjny pojazdu. Numer VIN samochodu powie Ci o wiele więcej, niż tylko miejsce produkcji samochodu. Zawiera on całą historię pojazdu, dlatego też bardzo istotnym jest sprawdzić numer VIN przed zakupem samochodu.

Jeśli sprzedawca nie chce pokazać numeru VIN, powinieneś wiedzieć, że coś jest nie tak z samochodem i należy się trzymać z dala od tej oferty, zwłaszcza jeśli cena jest bardzo niska.
Kontrola numeru VIN i dekodery VIN to najpopularniejsze sposoby na sprawdzenie samochodu przed zakupem.

O AUTORZE

Adam Wójcik

Adam Wójcik

Kierownik Działu Badań

Adam Wójcik jest ekspertem do spraw badań VIN na VIN-Sprawdzenie.pl. Jego recenzje VIN i badania najlepszych usług Dekoderów VIN pomogły tysiącom osób znaleźć bezpieczny, niezawodny samochód.
Wpisz adres e-mail
×

Specjalne Rabaty
50% Zniżki

78.99 zł34.39 zł
cena za raport przy zakupie 3 raportów
Zobacz promocję
Oferta limitowana: